/ TVS Diodes / SMBJ17CAHE3/5B
minImg
SMBJ17CAHE3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
SMBJ17CAHE3/5B
패키지:
DO-214AA (SMBJ)
설명:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
사용자 가이드
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 600W
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V