/ TVS Diodes / SMCJ6.5AHE3/9AT
minImg
SMCJ6.5AHE3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
SMCJ6.5AHE3/9AT
패키지:
DO-214AB (SMCJ)
설명:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 133.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V