SMI36-15-K-P6R
CUI Inc.
제품 번호:
SMI36-15-K-P6R
제조업체:
CUI Inc.
설명:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W
사용자 가이드
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 3.10" L x 1.34" W x 2.60" H (78.5mm x 34.0mm x 66.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.4A
Weight 0.35 lb (160 g)
Series SMI36 (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Standard Number C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Output 15V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC