Lumex Opto/Components Inc.
제품 번호:
SML-LXR851IGC-TR
패키지:
3-SMD
배치:
-
설명:
LED
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Common Anode |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 160° |
| Color | Green, Red |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Red |
| Millicandela Rating | 11mcd Green, 8mcd Red |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.00mm W |
| Height (Max) | 1.25mm |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 3-SMD |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Domed Top |
| Package / Case | 3-SMD, No Lead |
| Mfr | Lumex Opto/Components Inc. |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V Green, 2V Red |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 565nm Green, 635nm Red |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | 2.00mm x 1.00mm |