SMM12-12-KW-P5
CUI Inc.
제품 번호:
SMM12-12-KW-P5
제조업체:
CUI Inc.
설명:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
사용자 가이드
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial), Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE, cULus, FCC, PSE, TUV
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.24" L x 1.54" W x 1.34" H (57.0mm x 39.0mm x 34.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Series SMM12 (12W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Standard Number 60601-1; 60950-1
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC