SMC Diode Solutions
제품 번호:
SMP1255PUTG
제조업체:
패키지:
6-UDFN (1.8x2)
배치:
-
설명:
TVS DIODE 4VWM 8.5VC 6UDFN
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.7195
$1.7195
10
$1.54375
$15.4375
100
$1.240795
$124.0795
500
$1.019388
$509.694
1000
$0.844645
$844.645
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 4A (8/20µs) |
| Applications | USB OTG |
| Capacitance @ Frequency | 0.5pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | - |
| Supplier Device Package | 6-UDFN (1.8x2) |
| Series | - |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 8.5V |
| Package / Case | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 4V (Max) |
| Unidirectional Channels | 3 |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | Yes |
| Base Product Number | SMP1255 |