Texas Instruments
제품 번호:
SN74AHC04QDRG4Q1
제조업체:
패키지:
14-SOIC
배치:
-
설명:
IC INVERTER 6CH 1-INP 14SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.646
$0.646
10
$0.56715
$5.6715
25
$0.53276
$13.319
100
$0.43491
$43.491
250
$0.403978
$100.9945
500
$0.343824
$171.912
1000
$0.275063
$275.063
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 7.5ns @ 5V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.65V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74AHC |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 3.85V |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Texas Instruments |
| Features | - |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Base Product Number | 74AHC04 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |