Texas Instruments
제품 번호:
SN74AHCT595D
제조업체:
패키지:
16-SOIC
배치:
-
설명:
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 16-SOIC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.14
$1.14
10
$1.02315
$10.2315
25
$0.9709
$24.2725
100
$0.797525
$79.7525
250
$0.745522
$186.3805
500
$0.658825
$329.4125
1000
$0.520125
$520.125
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Series | 74AHCT |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74AHCT595 |