Texas Instruments
제품 번호:
SN74ALS138ANE4
제조업체:
패키지:
16-PDIP
배치:
-
설명:
DECODER/DRIVER, ALS SERIES, INVE
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
833
$0.342
$284.886
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | 74ALS |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 74ALS138 |
| Current - Output High, Low | 400µA, 8mA |