Texas Instruments
제품 번호:
SN74LS642N
제조업체:
패키지:
20-PDIP
배치:
-
설명:
IC TXRX INVERT 5.25V 20DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.804
$9.804
10
$8.8559
$88.559
25
$8.44398
$211.0995
100
$7.331815
$733.1815
250
$7.00226
$1750.565
500
$6.384399
$3192.1995
1000
$5.560616
$5560.616
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Open Collector |
| Logic Type | Transceiver, Inverting |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-PDIP |
| Series | 74LS |
| Package / Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | Texas Instruments |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74LS642 |
| Current - Output High, Low | -, 24mA |