SP-L-0170-103-3%-RLD
Spectra Symbol
제품 번호:
SP-L-0170-103-3%-RLD
제조업체:
Spectra Symbol
설명:
SENSOR LINEAR 170MM CONNECTOR
재고 : 50
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Termination Style Connector
Actuator Type Flexible Membrane - Linear
For Measuring Linear Position
Resistance Tolerance ±20%
Mounting Type Custom
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Rotation Angle - Electrical, Mechanical -
Series SoftPot
Package / Case Sensor Strip
Technology Resistive
Output Signal -
Voltage - Supply -
Linearity ±3%
Output Resistive
Mfr Spectra Symbol
Package Bag
Linear Range 0 ~ 170.00mm (0 ~ 6.69")