Vishay Siliconix
제품 번호:
SQ1539EH-T1_GE3
제조업체:
패키지:
PowerPAK® SC-70-6 Dual
배치:
-
설명:
MOSFET N/P-CH 30V POWERPAKSC70-6
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.4123
$4.123
25
$0.38532
$9.633
100
$0.30818
$30.818
250
$0.28614
$71.535
500
$0.242117
$121.0585
1000
$0.187093
$187.093
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | N and P-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 48pF @ 15V, 50pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 1.4nC @ 4.5V, 1.6nC @ 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 280mOhm @ 1A, 10V, 940mOhm @ 500mA, 10V |
| Supplier Device Package | PowerPAK® SC-70-6 Dual |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.6V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Series | TrenchFET® |
| Package / Case | PowerPAK® SC-70-6 Dual |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 1.5W |
| Mfr | Vishay Siliconix |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 850mA (Tc) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | SQ1539 |