/ Ceramic Capacitors / SQCAVM470JATME/500
minImg
SQCAVM470JATME/500
KYOCERA AVX
제품 번호:
SQCAVM470JATME/500
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 47PF 250V 0505
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SQ
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 pF