SQCB2M331KAJWE
KYOCERA AVX
제품 번호:
SQCB2M331KAJWE
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 330PF 200V 1111
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series SQ
Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)
Package / Case 1111 (2828 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 pF