Eaton - Electronics Division
제품 번호:
SR-5-1.6A-AP
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE BOARD MNT 1.6A 250VAC RAD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.8645
$0.8645
5
$0.836
$4.18
10
$0.78185
$7.8185
50
$0.64733
$32.3665
100
$0.539505
$53.9505
250
$0.526034
$131.5085
500
$0.445094
$222.547
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Melting I²t | 24 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.043 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CCC, cULus, KC-MARK, PSE, SEMKO, VDE |
| Current Rating (Amps) | 1.6 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SR-5 |
| Package / Case | Radial, Can, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Cut Tape (CT) |