SR215A102KARTR1
KYOCERA AVX
제품 번호:
SR215A102KARTR1
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF