KYOCERA AVX
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.957
$1.957
10
$1.5827
$15.827
50
$1.38168
$69.084
100
$1.20897
$120.897
500
$0.92112
$460.56
1000
$0.80598
$805.98
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.460" (11.68mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | SkyCap® SR |
| Package / Case | Radial |
| Thickness (Max) | - |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Capacitance | 1 µF |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | Straight |