TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
제품 번호:
SR6B6K24
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY SAFETY 6PST 8A 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$28.937
$28.937
10
$27.49205
$274.9205
25
$26.04482
$651.1205
50
$24.59778
$1229.889
100
$23.150835
$2315.0835
250
$21.70389
$5425.9725
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Coil Power | 800mW |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Coil Resistance | 720 Ohms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B) |
| Series | SR6, SCHRACK |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | SR6B |