Switch Components
제품 번호:
SRC1-1G-AC-1-B
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
VAC IP56, SPDT (ON)-OFF-(ON)
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.895
$3.895
10
$3.74015
$37.4015
25
$3.59594
$89.8985
50
$3.40005
$170.0025
100
$3.2338
$323.38
250
$3.0723
$768.075
500
$2.7949
$1397.45
1000
$2.55835
$2558.35
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | IP56 - Dust Protected, Water Resistant |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Convex (Reverse V) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 36.80mm x 15.30mm |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | SRC1 |
| Switch Function | Mom-Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Switch Components |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Black |