SRN4018-1R0Y
Bourns Inc.
제품 번호:
SRN4018-1R0Y
제조업체:
Bourns Inc.
설명:
FIXED IND 1UH 3.7A 23 MOHM SMD
재고 : 6006
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 9 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Ratings -
Series SRN4018
Inductance 1 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 90MHz