/ Fixed Inductors / SRN4030HA-1R0Y
minImg
SRN4030HA-1R0Y
Bourns Inc.
제품 번호:
SRN4030HA-1R0Y
제조업체:
Bourns Inc.
설명:
IND,4X4X3MM,1UH30%,5.5A,150C,SHD
재고 : 541
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 7.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series SRN4030HA
Inductance 1 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 100MHz