Bourns Inc.
제품 번호:
SRR1260A-820M
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
FIXED IND 82UH 1.95A 145MOHM SMD
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 1.9A |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz |
| Q @ Freq | 25 @ 2.52MHz |
| Height - Seated (Max) | 0.256" (6.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.95 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 145mOhm Max |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | SRR1260A |
| Inductance | 82 µH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 6.85MHz |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |
| Base Product Number | SRR1260A |