Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
SS-5D-T
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.3155
$3.3155
10
$3.059
$30.59
25
$2.86748
$71.687
50
$2.80383
$140.1915
100
$2.23041
$223.041
250
$2.10292
$525.73
500
$1.975487
$987.7435
1000
$1.848035
$1848.035
5000
$1.720583
$8602.915
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Release Force | 25gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SS-5 |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |