Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
SS0M2016G
패키지:
-
배치:
-
설명:
BASIC SWITCH
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
500
$1.5865
$793.25
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.346" (8.80mm) |
| Release Force | 6.118gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 50gf |
| Overtravel | 0.039" (1.0mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | SS0M2016 |
| Differential Travel | 0.040" (1.0mm) |