SMC Diode Solutions
제품 번호:
SS16
제조업체:
패키지:
SMA (DO-214AC)
배치:
-
설명:
60V, 1A, SMA, DIODE SCHOTTKY
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.1805
$0.1805
10
$0.12445
$1.2445
100
$0.06726
$6.726
500
$0.052801
$26.4005
1000
$0.03667
$36.67
2000
$0.030381
$60.762
5000
$0.028728
$143.64
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 50pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMA (DO-214AC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 1 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |