Nidec Components Corporation
제품 번호:
SS220K-23-Z
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SLIDE DPST 20A 250V
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Switch Travel | 5.50mm |
| Operating Temperature | -10°C ~ 50°C |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Standard |
| Current Rating (Amps) | 20A (AC) |
| Contact Finish | - |
| Circuit | DPST |
| Actuator Length | 8.00mm |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | - |
| Product Status | Obsolete |
| Series | SS220K-23 |
| Switch Function | On-Off |
| Operating Force | 350 ~ 750gf |
| Contact Timing | Non-Shorting (BBM) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Contact Material | - |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Actuator Material | - |