Samtec Inc.
제품 번호:
SSA-106-W-T
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 6POS 0.1 TIN PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.2825
$1.2825
10
$1.1286
$11.286
25
$1.0621
$26.5525
50
$1.01764
$50.882
100
$0.973465
$97.3465
250
$0.884944
$221.236
500
$0.796442
$398.221
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.230" (5.85mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 1000V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle, Breakaway |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 6 |
| Termination | Wire Wrap |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyethylene Terephthalate (PET), Polyester |
| Series | SSA |
| Contact Shape | - |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | - |
| Contact Length - Post | 0.656" (16.66mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSA-106 |