Samtec Inc.
제품 번호:
SSA-114-S-T
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 14POS 0.1 TIN PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.957
$1.957
10
$1.77175
$17.7175
25
$1.66326
$41.5815
50
$1.59106
$79.553
100
$1.51867
$151.867
250
$1.374042
$343.5105
500
$1.265571
$632.7855
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.230" (5.85mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 1000V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle, Breakaway |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 14 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polyethylene Terephthalate (PET), Polyester |
| Series | SSA |
| Contact Shape | - |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | - |
| Contact Length - Post | 0.151" (3.84mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSA-114 |