Samtec Inc.
제품 번호:
SSQ-117-03-T-S
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 17POS 0.1 TIN PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.793
$2.793
10
$2.679
$26.79
25
$2.45594
$61.3985
50
$2.34422
$117.211
100
$2.232595
$223.2595
250
$1.953504
$488.376
500
$1.897682
$948.841
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.335" (8.51mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 465VAC, 655VDC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 17 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | SSQ |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.394" (10.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSQ-117 |