Samtec Inc.
제품 번호:
SSQ-124-02-G-S
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 24POS 0.1 GOLD PCB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$6.555
$6.555
10
$6.28045
$62.8045
25
$5.7342
$143.355
50
$5.46098
$273.049
100
$5.188045
$518.8045
250
$4.64189
$1160.4725
500
$4.368841
$2184.4205
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.335" (8.51mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 465VAC, 655VDC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board or Cable |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 24 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 3.00µin (0.076µm) |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series | SSQ |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.194" (4.93mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SSQ-124 |