SMC Diode Solutions
제품 번호:
ST10150
제조업체:
패키지:
TO-220AC
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 150V TO220AC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.7125
$0.7125
10
$0.6175
$6.175
100
$0.4275
$42.75
500
$0.357162
$178.581
1000
$0.303972
$303.972
2000
$0.270722
$541.444
5000
$0.256472
$1282.36
10000
$0.237481
$2374.81
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AC |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 150 µA @ 150 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 10 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | - |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |