STMicroelectronics
제품 번호:
STF38N65M5
제조업체:
패키지:
TO-220FP
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 650V 30A TO220FP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.6905
$5.6905
10
$5.11005
$51.1005
100
$4.186745
$418.6745
500
$3.564058
$1782.029
1000
$3.005838
$3005.838
2000
$2.855548
$5711.096
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 3000 pF @ 100 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 71 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 95mOhm @ 15A, 10V |
| Supplier Device Package | TO-220FP |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 5V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 650 V |
| Power Dissipation (Max) | 35W (Tc) |
| Series | MDmesh™ V |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 30A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±25V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | STF38 |