STMicroelectronics
제품 번호:
STP120N10F4
제조업체:
패키지:
TO-220
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 100V TO-220
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | - |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | - |
| Power Dissipation (Max) | 300W (Tc) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 120A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | STP120 |