STMicroelectronics
제품 번호:
STPS1H100AY
제조업체:
패키지:
SMA (DO-214AC)
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.513
$0.513
10
$0.43795
$4.3795
100
$0.3268
$32.68
500
$0.256766
$128.383
1000
$0.198408
$198.408
2000
$0.180908
$361.816
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMA (DO-214AC) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 4 µA @ 100 V |
| Series | Q Automotive |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 770 mV @ 1 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPS1 |