STMicroelectronics
제품 번호:
STPS745G-TR
제조업체:
패키지:
D²PAK
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 45V 7.5A D2PAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.3965
$1.3965
10
$1.2483
$12.483
100
$0.97318
$97.318
500
$0.803966
$401.983
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 45 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 840 mV @ 15 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 7.5A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STPS745 |