STMicroelectronics
제품 번호:
STPSC20H065CW
제조업체:
패키지:
TO-247
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 650V TO247
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.923
$7.923
10
$6.78965
$67.8965
100
$5.65763
$565.763
500
$4.99206
$2496.03
1000
$4.492844
$4492.844
2000
$4.209963
$8419.926
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 650 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.75 V @ 10 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPSC20 |