STMicroelectronics
제품 번호:
STPSC8H065BY-TR
제조업체:
패키지:
DPAK
배치:
-
설명:
DIODE SIL CARBIDE 650V 8A DPAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.2395
$3.2395
10
$2.71605
$27.1605
100
$2.197635
$219.7635
500
$1.953428
$976.714
1000
$1.672618
$1672.618
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 414pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DPAK |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 80 µA @ 650 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 8A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 175°C |
| Base Product Number | STPSC8 |