STMicroelectronics
제품 번호:
STTH506TTI
제조업체:
패키지:
TO-220AB Insulated
배치:
-
설명:
DIODE ARRAY GP 600V 5A TO220AB
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 25 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220AB Insulated |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 6 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Standard |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 3.6 V @ 5 A |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STTH506 |