SWM12-6-NH-MUB
CUI Inc.
제품 번호:
SWM12-6-NH-MUB
제조업체:
CUI Inc.
설명:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W
사용자 가이드
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB Micro
Approval Agency CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.17" L x 0.98" W x 1.44" H (55.0mm x 25.0mm x 36.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Series SWM12-N (12W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Standard Number C22.2 No. 60601-1; 55024; 55032 Class B; 60601-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Voltage - Output 6V
Mfr CUI Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC