onsemi
제품 번호:
SZESD8351XV2T5G
제조업체:
패키지:
SOD-523
배치:
-
설명:
TVS DIODE 3.3VWM 11.2VC SOD523
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5A (8/20µs) |
| Applications | Automotive, USB 2.0 |
| Capacitance @ Frequency | 0.4pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Power - Peak Pulse | - |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Series | Automotive, AEC-Q101, ESD8351 |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 11.2V (Typ) |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | onsemi |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | SZESD8351 |