STMicroelectronics
제품 번호:
T1235H-8G-TR
제조업체:
패키지:
D²PAK
배치:
-
설명:
12 A - 800 V - 150 ?C H-SERIES T
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.3395
$1.3395
10
$1.09915
$10.9915
100
$0.854525
$85.4525
500
$0.724337
$362.1685
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 35 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Configuration | Single |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D²PAK |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | H |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 120A, 126A |
| Base Product Number | T1235 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 12 A |