/ TVS Diodes / T15B43AHM3/I
minImg
T15B43AHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
T15B43AHM3/I
패키지:
DO-214AA (SMB)
설명:
1500 W UNI-DIRECTIONAL TVS IN SM
재고 : 3200
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40.9V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 59.3V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36.8V