T551B187M010AH4251
KEMET
제품 번호:
T551B187M010AH4251
제조업체:
KEMET
설명:
CAP TANT POLY 180UF 10V AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.641" L (7.92mm x 16.28mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm @ 100kHz
Series T551
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial, Can
Mfr KEMET
Capacitance 180 µF