Taiwan Semiconductor Corporation
제품 번호:
TBS408
패키지:
TBS
배치:
-
설명:
4A 800V STANDARD BRIDGE RECTIFIE
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.1115
$1.1115
10
$0.91295
$9.1295
100
$0.71003
$71.003
500
$0.601863
$300.9315
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TBS |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 800 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 4 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 4 A |
| Base Product Number | TBS408 |