Toshiba Semiconductor and Storage
제품 번호:
TC7WT74FUTE12LF
패키지:
8-SSOP
배치:
-
설명:
IC FF D-TYPE SNGL 1BIT SM8
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Clock Frequency | 53 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 30ns @ 5.5V, 50pF |
| Current - Quiescent (Iq) | 2 µA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Complementary |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-SSOP |
| Function | Set(Preset) and Reset |
| Series | TC7WT |
| Type | D-Type |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Input Capacitance | 5 pF |
| Base Product Number | 7WT74 |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |