TCJR476M006S0500
KYOCERA AVX
제품 번호:
TCJR476M006S0500
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Series TCJ
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF