STMicroelectronics
제품 번호:
TDA7266L
제조업체:
패키지:
10-SIP
배치:
-
설명:
IC AMP CLASS AB MONO 7W 10SIP
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 7W x 1 @ 8Ohm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 10-SIP |
| Series | - |
| Type | Class AB |
| Package / Case | 10-SIP |
| Voltage - Supply | 3.5V ~ 18V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Features | Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Package | Tube |
| Base Product Number | TDA7266 |