TEN 50-2412WI
Traco Power
제품 번호:
TEN 50-2412WI
제조업체:
Traco Power
패키지:
Module
설명:
DC DC CONVERTER 12V 50W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.43" H (50.8mm x 25.4mm x 11.0mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Current - Output (Max) 4.17A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series TEN 50WI (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 92%