/ DC DC Converters / TEP 100-2410-CMF
minImg
TEP 100-2410-CMF
Traco Power
제품 번호:
TEP 100-2410-CMF
제조업체:
Traco Power
설명:
DC/DC CONVERTER 3.3V 83W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 75°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 2.40" W x 1.53" H (85.1mm x 61.0mm x 38.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series TEP 100 (100W)
Power (Watts) 83W
Type Enclosed
Efficiency 91%