Nidec Components Corporation
제품 번호:
TF037C-2000-F
패키지:
-
배치:
-
설명:
FAN BLOWER 54X37.3MM AERO 24VDC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$167.7225
$167.7225
24
$154.4795
$3707.508
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Air Flow | 3.5 CFM (0.098m³/min) |
| Noise | 67.0dB(A) |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 1.20A |
| Fan Type | Blower, Centrifugal |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Voltage Range | - |
| Product Status | Active |
| RPM | 40000 RPM |
| Mfr | Nidec Components Corporation |
| Material - Frame | - |
| Features | - |
| Width | 37.30mm |
| Operating Temperature | 32 ~ 122°F (0 ~ 50°C) |
| Static Pressure | 16.060 in H2O (4000.0 Pa) |
| Bearing Type | Aerodynamic |
| Approval Agency | - |
| Termination | 12 Position Rectangular Connector |
| Size / Dimension | Rectangular/Rounded - 54mm L x 50.5mm H |
| Weight | 0.198 lb (89.81 g) |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | - |
| Series | TF037C |
| Power (Watts) | 29 W |
| Package | Tray |
| Base Product Number | TF037 |